Kupa e Shqipërisë

VIDEO/ Tifozi vrapon për ta përqafuar, Krymi emocionohet në ndeshjen e fundit me Vllazninë

Mbrëmje emocionesh për Vllazninë në “Air Albania”, teksa pas 120 minutash lojë, kuqeblutë triumfuan 2-1 ndaj Laçit dhe fituan Kupën e Shqipërisë për të dytin vit radhazi.

Kjo finale ishte e fundit me fanellën kuqeblu edhe për mesfushorin Ardit Krymi, që do të transferohet te bjellorusët e Shakhtar Soligorsk si lojtar i lirë, pasi i skadon kontrata me Vllazninë.

Në minutën e 76’ të ndeshjes një tifoz vrapoi nga tribuna në fushë, për t’i dhënë një përqafim Krymit, një gjest ky që preku jo pak mesfushorin shkodran.

“Në Shkodër na respektojnë shumë. U ndjeva shumë mirë dhe u jam mirënjohës tërë jetën, më kanë bërë burrë në Shkodër”, tha Krymi pas ndeshjes, duke komentuar episodin.

Të Fundit

EVENTET NË SUPERSPORT

La Liga 2022/2023

PWDLGFGADifPts
1Real Sociedad
0
0
0
0
0
0
0
0
2Elche
0
0
0
0
0
0
0
0
3Celta de Vigo
0
0
0
0
0
0
0
0
4Cadiz
0
0
0
0
0
0
0
0
5Rayo Vallecano
0
0
0
0
0
0
0
0
6Real Madrid
0
0
0
0
0
0
0
0
7Villarreal
0
0
0
0
0
0
0
0
8Barcelona
0
0
0
0
0
0
0
0
9Atletico Madrid
0
0
0
0
0
0
0
0
10Sevilla
0
0
0
0
0
0
0
0
11Mallorca
0
0
0
0
0
0
0
0
12Almeria
0
0
0
0
0
0
0
0
13Valencia
0
0
0
0
0
0
0
0
14Athletic Club
0
0
0
0
0
0
0
0
15Espanyol
0
0
0
0
0
0
0
0
16Real Betis
0
0
0
0
0
0
0
0
17Getafe
0
0
0
0
0
0
0
0
18Real Valladolid
0
0
0
0
0
0
0
0
19Osasuna
0
0
0
0
0
0
0
0
20Girona
0
0
0
0
0
0
0
0


To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency