Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

VIDEO/ Titulli i 23-të vjen në “frymën” e fundit, festë e çmendur në Suedi

Festë e çmendur te Malmo, skuadra rekordmene e futbollit suedez. Sot u fitua titulli i 23-të në histori pas suksesit 1-0 në finalen e çmendur të javës së fundit kundër Elfsborgut.

 

Fitorja ishte alternativa e vetme për Malmon, dhe ashtu ndodhi. Me skuadrën e Henrik Rydstrom që gjeti golin e artë në minutën e 57’. Pas një penalltie të ekzekutuar saktë nga Isaac Kiese Thelin.

Lexo edhe: 

Në fund festë e jashtëzakonshme, me tifozët e Malmos që pushtuan fushën duke ndarë lumturinë me heronjtë e tyre.

Lajme të tjera

Featured

Jasir Asani shkëlqeu në plot kuptimin e fjalës me Kombëtaren e Shqipërisë, në kualifikueset drejt kampionatit europian, duke shënuar 3 gola e duke dhënë...

Itali

Pasi përfundoi aventurën me Tottenham sezonin e shkuar, Antonio Conte vijon të shijojë pushimet dhe kohën me familjen. Megjithatë, ashtu siç e ka theksuar...

Serie A

Interi harron Frattesin. Zikaltrit publikuan protokollin e ndeshjes ndaj Juventusit, teksa mesfushori italian nuk figuronte as mes futbollistëve të formacionit dhe as mes atyre...

Champions League

Mesfushori i kombëtares së Shqipërisë, Kristjan Asllani ishte përzgedhur titullar nga trajneri Simone Inzaghi në ndeshjen e Champions League të Interit në transfertë ndaj...