Connect with us

Hi, what are you looking for?

Legjionarët

VIDEO/ Tjetër gol në Ukrainë, Seferi “nderon” Vorsklan

Pas tre ndeshjesh “thatësirë”, Taulant Seferi rikthehet te goli në Ukrainë me fanellën e Vorskla Poltavës. Sulmuesi gjeti rrugën e rrjetës në minutën e 56-të teksa shndërroi në gol një 11-metërsh duke kaluar në avantazhin Vorsklan në sfidën që këta të fundit luanin në transfertë ndaj Lviv. Për ish-lojtarin e Tiranës ky ishte goli numër 12 sezonal, teksa 26-vjeçari konfirmohet si lideri i ukrainasve.

Lexo edhe:

Skuadra e Seferit në fund ia doli ta fitonte sfidën me shifrat 0-2 dhe aktualisht mban vendin e gjashtë në renditje me 33 pikë teksa lufton për një vend në Kupat e Europës, ku sigurisht një meritë për ecurinë pozitive të skuadrës i takon edhe sulmuesit të kombëtares.

Lajme të tjera

Kombëtare

Emisioni Analizë Kuq e Zi, nën moderimin e Sokol xhihanit, publikoi sipas statistikave atë që konsiderohet si formacioni më i mirë i mundshëm i...

Kategoria Superiore

Tirana vijon përgatitjet për të kompletuar skuadrën në prag të turit eliminator të Conference League, teksa pas konfirmimit të trajnerit Orges Shehi në pankinë,...

Kombëtare

Shqipëria e minifutbollit shkruan historinë në Essen të Gjermanisë, duke e kaluar për herë të parë fazën e grupeve. Kuqezinjtë e trajnerit Irtan Sejko...

Featured

Lionel Messi refuzon Barcelonën. Ylli argjentinas ka marrë vendimin final për të ardhemn e tij, teksa ka zgjedhur të transferohet në Shtetet e Bashkuara...