Connect with us

Hi, what are you looking for?

Lajme

VIDEO/ Tjetër gol nga Shabanhaxhaj, i jep një pikë Muras

Vjen goli i gjashtë për Dardan Shabanhaxhajn në kampionatin elitar të Sllovenisë.

Sulmuesi 22-vjeçar realizoi golin e vetëm për Muran  në barazimin 1-1 me Radomljen në transfertë. Ishte minuta e 25-të kur futbollisti shqiptar e dërgoi topin në rrjetë.

Lexo edhe:

Gjithsesi, Mura nuk mori pikët e plota në këtë ndeshjes, pasi vendësit barazuan rezultatin.

Shabanhaxhaj ka luajtur në 13 ndeshje me Murën dhe përveç gjashtë golave ka dhënë edhe dy asiste.

 

 

Lajme të tjera

Champions League

Manchester City dështoi te penalltitë përballë Realit të Madridit, duke i thënë lamtumirë Champions League. Rrugëtimi i kampionëve në fuqi u mbyll në çerekfinale,...

Eredivisie

Lajm i keq për tifozët e Vitesses, skuadër e Eredivisies. Përmes një njoftimi zyrtar për shtyp, KNVB (d.m.th. Federata Holandeze e Futbollit) njoftoi se...

Serie A

Mesfushori i Interit, Hakan Calhanoglu ka dhënë një intervistë për faqen humoristike sportive “Gli Autogol”, ku ka rrëfyer dhe aspekte të tjera të shokëve...

Bundesliga

Serie A dhe Bundesliga kanë një mundësi të artë për të dërguar sezonin e ardhshëm në Champions League jo 5, por plot 6 skuadra!...