Connect with us

Hi, what are you looking for?

Sport

VIDEO/ Tjetër medalje e artë, Lara Colturi shkëlqen në Botërorin e të Rinjve

Lara Colturi merr një tjetër medalje të Artë për moshat U18 në Giant Slalom. Gjithashtu ajo u rendit e 3-ta në renditjen e përgjithshme.

Me këtë garë Lara mbyll aventurën e saj në Kampionatin Botëror të të Rinjve, pasi do të zhvendoset në Kronplatz për etapën e radhës të Kupës së Botës.

Mbyllet një aventurë e jashtëzakonshme me 3 medalje Ari në U18 dhe 1 medalje ari e 1 Bronzi në klasifikimet e përgjithshme për 16-vjeçaren e talentuar.

Ndërkohë, sportistët e tjerë do të vazhdojnë garat deri në datën 25 janar, ditë kur mbyllet Kampionnati Botëror.

Lajme të tjera

Bundesliga

Thomas Tuchel mori drejtimin e Bayern Munich të premten, pas shkarkimit të trajnerit Julian Nagelsmann. Më pak se 24 orë nga zyrtarizimi i tij...

Kombëtare

Mjaft i dëshpëruar u shfaq trajneri Sylvinho në intervistën për SuperSport, pas humbjes minimale në Poloni. Trajneri brazilian nuk i kurseu komplimentet për atë...

Premier League

Tottenham shkarkon Conten. Lajmi ishte në ajër prej ditësh por mbrëmjen e të dielës ka ardhur edhe zyrtarizimi i prishjes së bashkëpunimit mes palëve....

Euro 2024

Shqipëria e nis me humbje edicionin e ri të kualifikueseve të Euro 2024, duke u mundur minimalisht 1-0 në Varshavë. Një gol i shënuan...