Serie A

VIDEO/ Tjetër titull kampion për Milanin, Maldini uron kuqezinjtë e vegjël

Tjetër titull për Milanin. Skuadra U15 është shpallur kampione e Italisë pas suksesit 1-0 ndaj Fiorentinës. Kuqezinjtë e vegjël, të cilët drejtohen nga trajneri Roberto Bertuzzo, triumfuan falë golit të 14-vjeçarit Francesco Camarda.

Sulmuesi i talentuar shfrytëzoi një krosim të kapitenit Emanuele Sala nga krahu i djathtë dhe me kokë dërgoi topin në rrjetë. Kjo është hera e tretë që Milan U15 fiton titullin kampion në Itali, ndërkohë që pjesë e ekipit është edhe Denzel Seedorf, djali i Clarence.

 

Ndërkohë, Camarda e mbylli sezonin me 22 gola. Sulmuesi i talentuar ka një të ardhme të madhe përpara, teksa ka shënuar 485 gola në 89 ndeshje të luajtura me kuqezinjtë në vitet 2017-2020.

Rreth suksesit të Milanit U15 ka reaguar edhe Paolo Maldini, drejtuesi dhe legjenda e klubit italian, i cili shkruan në rrjetet sociale: “Një tjetër titull kampion. Urime djemve të ekipit U15 që u bënë kampionë të Italisë. Një falënderim i veçantë shkon për trajnerin Bertuzzo dhe stafin e tij. Jam krenarë për ju”.

TESTONI NJOHURITË TUAJA RRETH PREMIER LEAGUE

QUIZ/ Premier League 2021-2022 – Sa mirë e kujtoni sezonin që sapo u mbyll?

Të Fundit

EVENTET NË SUPERSPORT

Ligue 1 2022/2023

PWDLGFGADifPts
1PSG
2
2
0
0
10
2
+8
6
2Lille
2
1
1
0
5
2
+3
4
3Olympique Marseille
2
1
1
0
5
2
+3
4
4Toulouse
2
1
1
0
4
1
+3
4
5Monaco
2
1
1
0
3
2
+1
4
6Lens
2
1
1
0
3
2
+1
4
7Olympique Lyonnais
1
1
0
0
2
1
+1
3
8Lorient
1
1
0
0
1
0
+1
3
9Montpellier
2
1
0
1
5
7
-2
3
10Clermont
2
1
0
1
4
7
-3
3
11Nice
2
0
2
0
2
2
0
2
12Angers SCO
2
0
2
0
2
2
0
2
13Nantes
2
0
2
0
1
1
0
2
14Brest
2
0
1
1
3
4
-1
1
15Strasbourg
2
0
1
1
2
3
-1
1
16Ajaccio
2
0
1
1
1
2
-1
1
17Rennes
2
0
1
1
1
2
-1
1
18Auxerre
2
0
1
1
3
6
-3
1
19Troyes
2
0
0
2
2
6
-4
0
20Reims
2
0
0
2
3
8
-5
0


To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency