Connect with us

Hi, what are you looking for?

Featured

VIDEO/ “TKZ” pranë Kombëtares edhe në Islandë, mësoni numrin e tifozëve shqiptarë

Kombëtarja shqiptare e futbollit do të luajë mbrëmjen e sotme ndeshjen e parë të Nations League, atë kundër Islandës në transfertë.

Kjo përballje do të luhet në Reykjavik duke nisur nga ora 20:45 dhe do të transmetohet ekskluzivisht në “Super Sport 2”

I pranishëm në stadiumin “Laugardalsvollur” mbrëmjen e kësaj të hëne për skuadrën “kuqezi” do të jetë edhe lojtari i 12-të.

Aktualisht në Reykjavik janë rreth 200 tifozë Kuq e Zi ndërsa në orët në vijim pritet t’ju bashkohen edhe rreth 150 të tjerë, teksa në total në stadiumin ku do të luhet ndeshja do të jenë te rreth 500 tifozë shqiptar, me kapacitetin e tij që shkon në 9800 persona.

Ndërkohë në rrjetet sociale tifozat Kuq e Zi kanë treguar edhe itinerarin që do të ndjekin për të shkuar në stadium si dhe orën e nisjes.

Lajme të tjera

Futboll

Skuadra e Mechelen, e drejtuar nga Besnik Hasi, rikthehet tek fitorja në kampionat belg në play off-in e grupit të Conference League. Pas humbjes...

Futboll

Fernando Santos nuk është më trajner i Beshiktashit, ka bërë të ditur klubi nga Stambolli këtë të shtunë. Vendimi u mor pas barazimit (1-1)...

La Liga

Që kur Xavi Hernandez njoftoi se do të largohej nga Barcelona në fund të sezonit, gjërat kanë filluar të shkojnë më mirë te “Blaugrana”....

Kosovë

Gafë e pafalshme e Arijanet Muric në Premier League. Portieri titullar i Kosovës, pjesë e Burnleyt në kampionatin më të bukur në botë, i...