Connect with us

Hi, what are you looking for?

Featured

VIDEO/ “Topi i Artë” për femra, Alexia Putellas triumfon për të dytin vit radhazi

“Topi i Artë” 2022 për femra është fituar nga kapitenia e Barcelonës, Alecia Putellas.

Putellas e mori këtë trofe nga legjenda e Milan, ukrainasi Andriy Shevchenko, i cili shfrytëzoi këtë rast për të dhënë një mesazh për situatën në vendin e tij.

“Është një situatë shumë e vështirë. Jam shumë krenar si po reagon vendi im. Është shumë e rëndësishme t’ju kujtoj se lufta vazhdon dhe po ashtu është shumë e rëndësishme të qëndrojmë në krah të Ukrainës.”-tha Shevchenko.

Ndërsa Alexia tha pasi mori trofeun se është shumë lumtur që e merr këtë trofe për të dytin vit radhazi.

“Jam shumë e lumtur që marr këtë trofe. Më vjen keq që shoqet e mia nuk ndodhen këtu, pasi më kanë ndihmuar shumë. Falënderoj trajnerin tim, Presidentin dhe klubin. Është një privilegj që jam pjesë e Barcelonës.”-tha fituesja e “Topit të Artë”.

Lajme të tjera

Futboll

Skuadra e Mechelen, e drejtuar nga Besnik Hasi, rikthehet tek fitorja në kampionat belg në play off-in e grupit të Conference League. Pas humbjes...

Premier League

Armando Broja mund të përdoret nga Chelsea për të balancuar financat, duke u nxjerrë në shitje. Blutë kanë shpenzuar shuma marramendëse në sesionet e...

La Liga

Që kur Xavi Hernandez njoftoi se do të largohej nga Barcelona në fund të sezonit, gjërat kanë filluar të shkojnë më mirë te “Blaugrana”....

Futboll

Fernando Santos nuk është më trajner i Beshiktashit, ka bërë të ditur klubi nga Stambolli këtë të shtunë. Vendimi u mor pas barazimit (1-1)...