Connect with us

Hi, what are you looking for?

Premier League

VIDEO/ Tottenham rigjen buzëqeshjen dhe tri pikët, tjetër humbje e thellë për Newcastle

Tottenham i jep fund krizës me një sukses të bukur 4-1 përballë Newcastle. Skuadra e Ange Postecoglou u rikthye te fitorja pas kishte marrë vetëm një pikë në pesë takimet e fundit.

 

Duke humbur terren me kryesuesit, por Spurs nuk u përmbajtën përballë një kundërshtari të vështirë. Kapiteni Son ishte protagonist në dy golat e pjesës së parë.

 

Koreani dhuroi asistet vendimtare për Destiny Udogie (26’) dhe Richarlison (38’). Ky i fundit gjeti golin e dytë personal pas një ore lojë, ndërkohë që “pokeri” u kompletua nga penalltia e Son (85’).

Lexoni edhe:

 

Në fund pati kohë edhe për golin e nderit të bardhezinjve, për të cilët shënoi Joelinton në minutat shtesë. Zero pikë dhe 7 gola të pësuar nga Newcastle në dy ndeshjet e fundit në kampionat.

 

Tottenham ngjitet në vendin e pestë me 30 pikë, tri më pak se City. Ndërkohë, bardhezinjtë e Eddie Howe, që në mesjavë presin Milanin për llogari të Champions League, mbeten në kuotën e 26 pikëve.

Lajme të tjera

Euro 2024

Pak ditë na ndajnë nga fillimi i Kampionatit Europian, Gjermani 2024 dhe tashmë kanë nisur llogaritë e grupeve përkatëse. Shqipëria ndodhet në Grupin B...

Euro 2024

Gjashtë muaj në Serie A ishin të mjaftueshme për të bindur Interin për të firmosur me Kristjan Asllanin. Organizatori kuqezi spikati e skuadrën e...

Kombëtare

Erjon Bogdani vijon të jetë golashënuesi më i mirë në historinë e kombëtare shqiptare me 18 rrjeta. Ish-sulmuesi i njohur, i cili në Itali...

Euro 2024

Kylian Mbappe pritet që këtë verë të udhëheqë Francën në Euro 2024, me “Gjelat” që janë ndër kombëtaret pretendente për t’i shkuar turneut deri...