Connect with us

Hi, what are you looking for?

Premier League

VIDEO/ Tottenhami fiton derbin me West Hamin dhe ngjitet në vendin e katërt

Tottenhami kthehet te fitorja pas humbjes në fushën e Leicester City-t dhe këtë e bën në derbin e Londrës përballë West Hamit me rezultati 2-0.

Një sfidë që nuk pati gola gjatë pjesës së parë e që u zhbllokua në minutën e 56-të nga Emerson Royal, që u shërbye nga Davies.

Golin e sigurisë skuadra e drejtuar nga Antonio Conte e shënoi me Son Heung-Min në minutën e 72-të, pas pasimit të marrë nga Harry Kane, 2-0.

Kaq mjaftoi që Spurs-at të kontrollonin me qetësi lojën në minutat e mbetura, duke marrë tri pikë të vyera që i çojnë në kuotën e 42 pikëve, në zonën Champions, duke parakaluar Newcastle.

Nga ana tjetër, West Hami vazhdon të notojë në ujëra të turbullta, me 20 pikë, vetëm dy pikë më shumë se Southamptoni i vendit të fundit.

Lajme të tjera

Merkato

Bento Matheus Krepski pritet të jetë një nga përforcimet e Interit gjatë merkatos verore. Kampionët e Italisë kanë përzgjedhur 24-vjeçarin brazilian si portierin e...

La Liga

Xavi rrezikon shkarkimin nga posti i trajnerit të Barcelonës sapo të mbyllet sezoni. Deklarata e fundit ka sjellë shqetësim në klub, teksa është pritur...

Itali

Orë vendimtare për Interin. Të hënën e 20 majit skadon huaja që fondi “Oaktree” i ka dhënë numrit një të zikaltërve në vitin 2021....

Ligue 1

Milan Skriniar zgjodhi të thyejë raportet e tij me Interin dhe tifozerinë zikaltër, për t’u transferuar një vit më parë te Paris Saint Germain...