Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

VIDEO/ Tragjedi në amerikën-latine, nëntë të vdekur dhe qindra të plagosur për një ndeshje futbolli

Një tragjedi e madhe përfshiu ndeshjen mes Allianza dhe FAS në stadiumin Monumental në Salvador. Tifozët në përpjekje për t’u futur në stadium nisën të shtyheshin në hyrje teksa dendësia e lartë bëri që shumë prej tyre të humbisnin ndenjat.

Lexo edhe:

Si pasojë nëntë persona humbën jetën ndërsa 100 të tjera u transportuan në spital dhe të paktën dy prej tyre janë në gjendje kritike. Pjesa tjetër e tifozëve që kishte mundur të akomodohej në tribuna, duke qenë më pranë asaj që po ndodhte në pjesën e hyrjes së stadiumit, bëri të mundur ndërprerjen e ndeshjes në minutën e 16-të teksa shumë prej të plagosurve morën ndihmën e parë në fushën e blertë.

 

Lajme të tjera

Itali

Romelu Lukaku nuk është një nga lojtarët e konfirmuar për organikën e sezonit të ardhshëm tek Inter. Sulmuesi belg do të rikthehet në Londër...

Sport

Suedia është bërë vendi i parë në botë që ka regjistruar zyrtarisht seksin si sport. “Si çdo sport tjetër, arritja e rezultateve të dëshiruara...

Merkato

Raphaël Guerreiro e mbylli mes lotësh aventurën 7-vjeçare me Borussia Dortmund. Anësori i majtë portugez, shpresonte të largohej me titull dhe festë, por dëshira...

Featured

Andrea Pirlo rikthehet të luajë futboll në moshën 44-vjeçare. Mediet italiane raportojnë se Pirlo do të luajë në Kings League, pas mbylljes së eksperiencës...