Connect with us

Hi, what are you looking for?

Bundesliga

VIDEO/ Tre gola për tri pikë, M’Gladbach “buzëqesh” pas një muaji

M’Gladbach mposhti 3-1 Stuttgartin dhe rigjeti fitoren në Bundesliga pas tri javësh në të cilat grumbulloi vetëm një pikë. Jonas Hofmann realizoi një gol shumë të bukur në minutën e katërt. M’gladbach u lirua dhe në minutën e 25’ dyfishoi me anë të francezit Marcus Thuram, me Alassane Plea që ishte protagonist me asistent e tij në dy golat e parë të ekipit vendas.

 

Stuttgarti reagoi dhe rihapi takimin falë realizimit të portugezit Tiago Tomas në minutën e 35’. Miqtë tentuan deri në fund barazimin, por në minutat shtesë të takimit erdhi edhe goli i tretë për M’Gladbach, që tundi rrjetën kundërshtare falë një diagonaleje të saktë të Patrick Herrmann.

Festë e madhe për 31-vjeçarin, i cili u fut në fushë vetëm pak sekonda përpara se të shënonte golin e qetësisë. Fitorja e sotme e ka ngjitur M’Gladbach përkohësisht në vendin e shtatë me 19 pikë, ndërsa Stuttgarti mbetet i katërti nga fundi me 11 pikë.

Lajme të tjera

Kategoria Superiore

Xhuliano Skuka nis aventurën e re në Francë, ku do të jetë pjesë e Metz. Sulmuesi dibran kaloi me sukses testet mjekësore mëngjesin e...

Kategoria Superiore

Big Brother Mania edhe në mbrëmjen gala “Më të mirët 2022”, që organizohet nga FSHF dhe Digitalb, dhe që po transmetohet në SportNews, teksa...

Premier League

Dëmtimi i Virgil Van Dijk është padyshim një lajm i keq për Jurgen Klopp, që sheh Liverpoolin e tij këtë sezon, shumë larg formës...

Francë

Transferimi i Xhuliano Skukës te Metz ishte padyshim më i bujshmi i këtyre viteve të fundit. Më i shtrenjti në historinë e kampionatit shqiptar....