Connect with us

Hi, what are you looking for?

Basketboll

VIDEO/ Trepikësh në “frymën e fundit”, fitore drithëruese e Cavaliers

Trepikësh spektakolar në NBA. Dueli Cleveland Cavaliers-Dallas Mavericks dhuroi emocione të forta, me sfidën që u vendos në “frymën e fundit”.

121-119 fituan Cavaliers falë një trepikëshi të Max Strus. 27-vjeçari nga Illinois “shpiku” një gjuajtje fantastike nga më larg se gjysma e parketit.

Lexo edhe:

Dhe më pas festë e madhe me shokët e skuadrës dhe tifozët e pranishëm në “Rocket Mortgage FieldHouse”.

Cleveland renditet në vendin e dytë në Konferencën e Lindjes, ndërkohë që Dallas mban pozitën e tetë në Konferencën e Perëndimit.

Lajme të tjera

Futboll

Skuadra e Mechelen, e drejtuar nga Besnik Hasi, rikthehet tek fitorja në kampionat belg në play off-in e grupit të Conference League. Pas humbjes...

Futboll

Fernando Santos nuk është më trajner i Beshiktashit, ka bërë të ditur klubi nga Stambolli këtë të shtunë. Vendimi u mor pas barazimit (1-1)...

La Liga

Që kur Xavi Hernandez njoftoi se do të largohej nga Barcelona në fund të sezonit, gjërat kanë filluar të shkojnë më mirë te “Blaugrana”....

Kosovë

Gafë e pafalshme e Arijanet Muric në Premier League. Portieri titullar i Kosovës, pjesë e Burnleyt në kampionatin më të bukur në botë, i...