Connect with us

Hi, what are you looking for?

Bundesliga

VIDEO/ Tri fitore radhazi, moment magjik për Freiburgun! Kreu, një pikë larg

Freiburgu arriti fitoren e tretë radhazi në Bundesliga dhe tani renditet në vendin e dytë me 27 pikë, një më pak se Bayerni kryesues. Skuadra e Christian Streich mposhti 2-0 Kolnin falë dy golave në pjesën e dytë.

Woo-Yeong Jeong zhbllokoi ndeshjen në minutën e 53’. Koreanijugori finalizoi një kundërsulm të shpejtë të ekipit vendas, ndërkohë që 11 minuta më vonë erdhi edhe goli i qetësisë për Freiburgun.

 

Michael Gregoritsch realizoi një gol të bukur me kokë, i pesti për të në Bundesliga. Sfida nuk prodhoi më gola, Freiburgu menaxhoi avantazhin e dyfishtë në minutat e mbetura dhe tani i gëzphet vendit të dytë në kampionatin gjerman.

Lajme të tjera

Kategoria Superiore

Xhuliano Skuka nis aventurën e re në Francë, ku do të jetë pjesë e Metz. Sulmuesi dibran kaloi me sukses testet mjekësore mëngjesin e...

Kategoria Superiore

Big Brother Mania edhe në mbrëmjen gala “Më të mirët 2022”, që organizohet nga FSHF dhe Digitalb, dhe që po transmetohet në SportNews, teksa...

Premier League

Dëmtimi i Virgil Van Dijk është padyshim një lajm i keq për Jurgen Klopp, që sheh Liverpoolin e tij këtë sezon, shumë larg formës...

Francë

Transferimi i Xhuliano Skukës te Metz ishte padyshim më i bujshmi i këtyre viteve të fundit. Më i shtrenjti në historinë e kampionatit shqiptar....