Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

VIDEO/ Triumf i dyfishtë për Celtic, Rangers bie në minutën e fundit

Festë e dyfishtë te Celtic. Pasi fitoi titullin kampion, skuadra historike skoceze fitoi edhe Kupën në një finale drithëruese përballë Rangers, “armiqve të përjetshëm”.

 

23-vjeçari Adam Idah shënoi në minutën e fundit golin e fitores për skuadrën e Brendan Rodgers. Duke dërguar në ekstazë tifozët e zjarrtë të Celtic.

Lexo edhe:

Rangers kishte shënuar më parë, por VAR-i anuloi golin e Abdallah Sima pas një ore lojë. Për shtyrje ndaj portierit Joe Hart.

 

Kjo është hera e 42-të që The Celts bëjnë të tyren Kupën e Skocisë, duke qenë rekordmenët e këtij kompeticioni.

Lajme të tjera

Euro 2024

Dështimi i radhës i kombëtares angleze ka trishtuar jo pak tifozët e zjarrtë ishullorë. Mes tyre edhe Gary Lineker, ish-sulmuesin historik të “Tre Luanëve”,...

Serie A

Vincenzo Iaquinta, kampion bote me Italinë në Gjermani 2006, u ndal te gara e madhe për fitimin e titullit kampion në sezonin e ri...

Merkato

Como u rikthye në Serie A pas 21 vitesh, por ambicia dhe paratë nuk mungojnë në klub, me drejtuesit që po punojnë për ndërtimin...

Euro 2024

“Spanja dhuroi spektakël, është një skuadër e jashtëzakonshme me lojtarë të rinj të pabesueshëm. Është një model i pakonkurrueshëm për t’i dhënë vlerë akademisë....