Connect with us

Hi, what are you looking for?

Bundesliga 2

VIDEO/ Triumf me përmbysje, ekipi i Gjasulës ngjitet në vend të dytë

Darmstadt fitoi 1-2 në fushën e Paderbornit dhe tani renditet në vend të dytë në Bundesliga 2 me 21 pikë, tri më pak se Hamburgeri kryesues, që fitoi me të njëjtin rezultat në Hannover.

Klaus Gjasula mungonte për ekipin mik si pasojë e dëmtimit të pësuar në takimin Shqipëri-Islandë, ndërsa dardani Florent Muslija, autori i golit të parë dhe një asisti në suksesin 5-1 të Kosovës përballë Qipros, u fut në fushë për vendasit vetëm në minutën e 57’.

 

Minutat e para ishin drithëruese dhe plot emocione. Paderborni kaloi në avantazh në minutën e tretë me anë të Robert Leipertz, teksa humbi një shans të artë për të dyfishuar në minutën e shtatë, moment kur Marvin Pieringer humbi një penallti.

 

Darmstadt përfitoi dhe përmbysi gjithçka brenda 14 minutave. Ganezi Braydon Marvin Manu barazoi rezultatin në minutën e dhjetë, teksa Jannik Muller kaloi ekipin udhëtues në avantazh në minutën e 24’.

Në të dy golat e Darmstadtit ishte Tobias Kempe ai që dhuroi asistet. Ndeshja nuk prodhoi më gola dhe skuadra e Gjasulës siguroi një sukses fantastik përballë një rivali direkt në garën për t’u ngjitur në elitën e futbollit gjerman.

Lajme të tjera

Itali

Romelu Lukaku nuk është një nga lojtarët e konfirmuar për organikën e sezonit të ardhshëm tek Inter. Sulmuesi belg do të rikthehet në Londër...

Gossip

Vajza e Pep Guardiolës, Maria Guardiola duket ‘e fiksuar’ me futbollistët, teksa pas një romance me fantazistin anglez Delle Ali, u përfol për një...

Champions League

Skandal me gjyqtarin Szymon Marciniak, i caktuar për të drejtuar finalen e Champions League mes Manchester City-t dhe Interit, që do të luhet më...

Merkato

Raphaël Guerreiro e mbylli mes lotësh aventurën 7-vjeçare me Borussia Dortmund. Anësori i majtë portugez, shpresonte të largohej me titull dhe festë, por dëshira...