Connect with us

Hi, what are you looking for?

Bundesliga

VIDEO/ Triumf me “tris”, Leipzigu parakalon Dortmundin

Leipzigu mposhti 3-1 Freiburgun, duke parakaluar Borussia Dortmund në renditje. Skuadra e Marco Rose kaloi në avantazh në minutën e gjashtë falë goditjes së saktë të Xavi Simons.

Minutat shtesë të së parë sollën barazimin. Me 21-vjeçarin Merlin Rohl që rikuperoi një top në gjysmëfushën e tij, marshoi drejt portës kundërshtare dhe shënoi një gol shumë të bukur.

Lexo edhe: 

Vendasit u rikthyen në avantazh në minutën e 78’, moment kur fituan një penallti. Lois Openda nuk gaboi nga pika e bardhë, ndërkohë që një minutë më vonë erdhi edhe goli i qetësisë.

LEIPZIG-FREIBURG 3-1

Christoph Baumgartner tundi rrjetën e Freiburgut dhe nisi festën me shokët e skuadrës. Leipzigu është ngjitur në kuotën e 23 pikëve. 8 më pak se kruesuesit e Bayer Leverkusenit.

Lajme të tjera

Euro 2024

Shqipëria do të luajë në datën 26 mars një ndeshje miqësore ndaj përfaqësues së Zvicrës, lajm që u zbulua në emisionin “ELITE SHOW”. Çdo...

Kombëtare

Italia kampione në fuqi e Europës, do ta nisë Europianin e 2024-ës pikërisht përballë Shqipërisë në “Dortmund, mbrëmjen e 15 qershorit, teksa kreu i...

Futboll

Dani Alves akuzohet për sulm seksual për përdhunimin e dyshuar të një vajze në klubin e natës Sutton, në Barcelonë, më 30 dhjetor të...

Spanjë

Lajme të mira te Real Madrid. Në seancën e fundit stërvitore, organikës së trajnerit Carlo Ancelotti-t i është bashkuar edhe Vinicius Jr. Lexo edhe:...