Connect with us

Hi, what are you looking for?

Kombëtare

VIDEO/ Triumfi me “manita”, Muçi gjen golin e radhës në Poloni

Ernest Muçi ka shënuar golin e radhës me Legian e Varshavës. Sulmuesi shqiptar realizoi një nga golat e suksesit 5-1 përballë Jagiellonias.

Pjesa e parë përfundoi në barazim 1-1, ndërkohë që fraksioni i dytë i takimit nisi me golin e sulmuesit të kombëtares shqiptare.

Ishte minuta e 48’ kur 22-vjeçari nga Tirana finalizoi një aksion të gjatë të skuadrës së tij.

Lexo edhe: 

Me fitoren e arritur, Legia është ngjitur në kuotën e 63 pikëve, duke u renditur në vendin e dytë në kampionatin polak.

Ndërkohë, ky ishte goli i pestë në Ekstraklasa për Muçin, i cili numëron edhe gjashtë asiste.

Lajme të tjera

Itali

Romelu Lukaku nuk është një nga lojtarët e konfirmuar për organikën e sezonit të ardhshëm tek Inter. Sulmuesi belg do të rikthehet në Londër...

Sport

Suedia është bërë vendi i parë në botë që ka regjistruar zyrtarisht seksin si sport. “Si çdo sport tjetër, arritja e rezultateve të dëshiruara...

Merkato

Raphaël Guerreiro e mbylli mes lotësh aventurën 7-vjeçare me Borussia Dortmund. Anësori i majtë portugez, shpresonte të largohej me titull dhe festë, por dëshira...

Featured

Andrea Pirlo rikthehet të luajë futboll në moshën 44-vjeçare. Mediet italiane raportojnë se Pirlo do të luajë në Kings League, pas mbylljes së eksperiencës...