Connect with us

Hi, what are you looking for?

Premier League

VIDEO/ Trossard çliron Artetën, Arsenali nuk humbet terren me kreun

Goli i Leadro Trossard i dhuroi Arsenalit fitoren minimale në një fushë të vështirë si ajo e Evertonit. Skuadra e Mikel Artetës siguroi suksesin 0-1 në Liverpool, duke vijuar të jetë dy pikë larg Manchester Cityt kryesues.

Nënkampionët gjetën rrjetën në pjesën e parë me anë të Gabriel Martinellit, por goli i brazilianit u anulua nga VAR-i për pozicion të parregullt.

 

Sfida ishte tepër e luftuar, rastet e pastra munguan, por Arsenali ia doli të gjentë golin e fitores në minutën e 69’.

Lexoni edhe:

Me Trossard, i cili goditi menjëherë pas asistit të marrë nga Bukayo Saka. Duke shtangur portierin Pickford dhe duke nisur festën e tifozëve të Arsenalit në “Goodison Park”.

Katër fitore, një barazim dhe 13 pikë për Gunners pas javës së pestë në Premier League, ndërkohë që Evertoni mbetet i treti nga fundi me vetëm një pikë.

Lajme të tjera

Futboll

Futbolli shqiptar sot është në zi. Është ndarë nga jeta në moshën 84-vjeçare legjenda e futbollit tiranas, Osman Mema, një nga përfaqësuesit më të...

Premier League

Nga Aston Villa te Aston Villa. Armando Broja rikthehet në fushë pas plot 287 ditësh, teksa trajneri Pochettino i besoi pak më shumë se...

Futboll

Federata Shqiptare e Futbollit ka arritur një tjetër sukses historik, duke sjellë për herë të parë në Shqipëri finalet e një turneu madhor ndërkombëtar...

Itali

Victor Osimhen mund të largohet nga Napoli që në janar. Kështu pretendojnë mediat italiane, duke trumbetuar se skandali në lidhje me sulmuesin është temë...