FA Cup

VIDEO/ Tuchel tërbohet me mesfushorin, gjermani i ulëret pas disa topave të humbur

Falë një fiitoreje me shifrat 2-0 ndaj Crystal Palace, Chelsea siguroi biletën për në finalen e FA Cup ku në Ëembley do të gjejë përballë Liverpool. Por, suksesi nuk ishte e lehtë për Blutë e Londrës me golat që erdhën vetëm në pjesën e dytë ndërkohë që në një moment edhe trajneri Thomas Tuchel nuk ia doli të përmbante nervat.

Gjermani u acarua me disa zgjedhje të gabuara nga ana e Jorginhos të cilat bënë që skuadra të humbiste zotërimin e topit. Në këtë formë, Tuchel vendosi t’i ulëriste në fushë Jorginhos, me italianin që e mësoi gabimin dhe në vazhdim u shfaq më i kthjellët.

Ky fragment i Tuchel me Jorginhon është shndërruar në një trend të rrjeteve sociale, edhe pse episode të tilla nuk mungojnë gjatë ndeshjeve të një sezoni.

Të Fundit

EVENTET NË SUPERSPORT

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency