Connect with us

Hi, what are you looking for?

Euro 2024

VIDEO/ “Tulipanët vyshken shpejt”, Franca i shkatërron për 21 minuta, Depay humb penallti

Franca shatërroi 4-0 Holandën në ndeshjen e parë të kualifikueseve të Euro 2024. “Gjelat” i dhanë leksion futbolli skuadrës së Roland Koemanit, që nuk tregoi asgjë përballë rivalit të madh të Grupit B.

Holanda kapitullon që në pjesën e parë në sfidën me Francën në Paris, në stadiumin “Saint Denis”.

“Tulipanëve” u ranë “petalet” sapo nisi loja, teksa pësuan dy gola të shpejtë në minutat 2’ dhe 8’.

E zhbllokoi takimin Antoine Griezmann, që goditi saktë brenda zonës pas pasimit të marrë nga Kylian Mbappe.

 

Vetëm gjashtë minuta më vonë, “Gjelat” shënuan të dytin me Upamecanon në zhvillimet e një goditjeje të lirë, të ekzekutuar nga Griezmann.

Por francezët nuk u ndalën me kaq. Në minutën e 21-të ishte radha e Mbappesë për ta dërguar topin në rrjetë.

Në fundin e sfidës Mbappe realizoi të dytin personal për rezultatin përfundimtar 4-0, ndërsa Depay humbi mundësinë për të shënuar golin e nderit nga pika e bardhë,

Lajme të tjera

Lajme

Myrto Uzuni udhëhoqi Granadan drejt ngjitjes në La Liga. Në ndeshjen e fundit të LaLiga2, përballë Leganes (2-0), “bomberi” beratas e zhbllokoi rezultatin në...

Bundesliga

Pasi humbën titullin në mënyrë dramatike në shtëpi, lojtarët e Dortmundit të drejtuar nga trajneri Edin Terzic shkuan për t’u përshëndetur me tifozët, të...

Futboll

Kastriotët janë fitues të finales së Sunday League Albania, pasi mundën minimalisht 1-0 Prestige. Skuadra e drejtuar nga trajneri Gentian Verli triumfoi falë një...

Itali

Nasser Al-Khelaifi është i interesuar për një klub italian. Pronari i PSG-së, po mendon të blejë Sampdorian sipas raportimeve të L’Equipe. Skuadra zhvilloi një...