Connect with us

Hi, what are you looking for?

Kombëtare

VIDEO/ U gjuajt me banane, Richarlison: Koha për ndëshkime, racizmi s’ndalet me fjalë

Racizmi vazhdon të jetë aktiv në futboll. Vinicius Junior u përballë me ofendime mbi bazë racore në derbin ndaj Atletico Madrid, teksa pas sulmuesit të Reali të Madridit e ka pësuar një tjetër brazilian.

Richarlison, sulmuesi i Tottenhamit, u përball me racizëm në miqësoren Brazil-Tunizi (5-1). Një banane përfundoi pranë 25-vjeçarit, ndërkohë që disa sende u hodhën në drejtim të tij teksa po festonte golin që realizoi.

Vetë lojtari i ekipit të Antonio Contes, ka reaguar shkurtimisht në rrjetet sociale, aty ku bën thirrje që të merren ndëshkime për ngjarjen e ndodhur në “Parc des Princes”, Paris.

Përderisa ne vazhdojmë të bëjmë blah, blah, blah dhe të mos ndëshkojmë fajtorët, kështu do të vazhdojë të jetë, çdo ditë dhe kudo. Nuk ka më kohë, boll me racizëm!”, shkruan Richarlison.

Lajme të tjera

Bundesliga

Zinedine Zidane është një hap larg stolit të Bayern Munich. Nga Spanja lajmin e bën të ditur Mundo Deportivo, që e jep të kryer...

La Liga

Real Madrid është futur në garë për shërbimet e Bernardo Silvës. Manchester City ka përcaktuar një klauzolë prej 50 milionë paundësh mbi portugezin, megjithëse...

Serie A

Me Stefano Piolin që ka mbyllur tashmë eksperiencën e tij në pankinën e Milanit dhe pret vetëm fundin e sezonit për t’u larguar, kuqezinjtë...

Featured

Simone Inzaghi, trajneri i Inter-it që sapo fitoi titullin kampion të Italisë deklaroi për mediet pas triumfit 1-2 në derbin ndaj Milan-it se pasioni...