Connect with us

Hi, what are you looking for?

Tenis

VIDEO/ U pa të bërtiste, por çfarë tha Kyrgios në finalen e Wimbledon ndaj Djokovic?

Novak Djokovic fitoi të djelën trofeun e shtatë të Wimbledon, ndërsa fitoi ndaj australianit Nick Kyrgios, me rezultatin 3-1.

Gjithsesi përveç lojës së bukur dhe plot emocion që dhuruan të dy tenistët , ajo që ra më shumë në sy ishte sjellja e Kyrgios.

Australiani u pa që ishte shpesh herë i nervozuar dhe që shpërthente ndaj publikut. Teksa së fundmi është bërë publike video e momentit në të cilin australiani iu ankua për diçka arbitrit të ndeshjes.

Kyrgios dëgjohet t’i thotë se gjatë momentit kur po bënte shërbimin, një grua në publik e kishte shqetësuar, ndërsa sipas tij ajo dukej sikur kishte pirë 700 pije.

“Ajo është e pirë dhe jashtë logjikës, më flet në mes të ndeshjes. Duket sikur ka pirë 700 pije”-dëgjohet Nick teksa i fliste arbitrit.

 

Lajme të tjera

Futboll

Vinicius Junior ka përfunduar në shënjestrën e ish-futbollistit brazilian, Carlos Alberto Gomes, i njohur si Pintinho. Ky i fundit që ka bërë karrierë në...

Euro 2024

Një përplasje e rëndë ndodhi në ndeshjen Skoci-Hungari, me lojtarin e hungarezëve Barnabas Varga që ka rënë pa ndjenja në tokë pas tronditjes së...

Kombëtare

Në konferencën e zakonshme për shtypin, Sylvinho, trajneri i kombëtares shqiptare, analizoi rrugëtimin e kuqezinjve në grupin B të Euro 2024. “Po, jam krenar...

Kombëtare

Armando Broja do të largohet nga Chelsea këtë verë. Për sulmuesin ka patur oferta nga disa skuadra europiane, por SuperSport mëson ekskluzivisht nga burime...