Connect with us

Hi, what are you looking for?

Champions League

VIDEO/ UEFA pezullon arbitrin që dha penalltinë për PSG-në

VIDEO/ UEFA pezullon arbitrin që dha penalltinë për PSG-në
VIDEO/ UEFA pezullon arbitrin që dha penalltinë për PSG-në

Penalltia e akorduar për PSG-në në minutat shtesë të ndeshjes ndaj Newcastle, ka tërbuar jo pak opinionin futbollistik në mbarë botën, teksa ndaj kësaj situate nuk ka qëndruar indiference as UEFA.

Sipas raportimeve të mediave europiane, qeveria e futbollit ka ndëshkuar arbitrin polak Tomasz Kwiaktowski, duke e hequr nga salla e VAR-it, në ndeshjen e mbrëmjes së sotme mes Real Sociedadit dhe Salzburgut.

Lexo edhe:

  1. Çmime të arsyeshme, Ballkani ka një thirrje për tifozët shqiptarë
  2. Sylvinho “sms” FSHF-së për kontratën: Dua të çoj Shqipërinë në Kupën e Botës
  3. “Grabitje, vendim i neveritshëm”, penalltia e PSG-së tërbon anglezët
  4. Ndalet edhe Thiaw, dëmtohen 5 nga 6 qendërmbrojtësit e Milanit

Mbrëmjen e të martës Kwiaktowski ishte arbitër VAR-it, ashtu si edhe në Spanjë sonte, por UEFA ka vendosur ta dërgojë në shtëpi para kohe, në formë ndëshkimi për gabimin në Francë.

UEFA nuk ka reaguar ende zyrtarisht për episodin, megjithatë pezullimi i arbitrit polak flet shumë dhe konfirmon se në zyrat e qeverisë europiani nuk u ka pëlqyer aspak një penallti e atillë.

Lajme të tjera

Legjionarët

Mirlind Daku është kthyer në një nga lojtarët më të rëndësishëm të Rubin Kazan. Sulmuesi kuqezi u transferua gjatë verës tek skuadra ruse ku...

Spanjë

Xavi Hernandez do të largohet nga Barcelona në përfundim të këtij sezoni dhe tashmë presidenti Laporta është duke menduar për zëvendësuesin e trajnerit. Sipas...

Lajme

Joachim Löw, kampion botë në krye të Gjermanisë në Brazil 2014, është pa punë që nga viti 2021, kur u largua nga përfaqësuesja gjermane....

Angli

Trajneri i Brighton, Roberto De Zerbi flet për të ardhmen e tij, e cila është një nga temat më të nxehta të ditëve të...