Connect with us

Hi, what are you looking for?

Lajme

VIDEO/ “Ujqërit” dorëzohen pa kushte, Dortmundi luan tenis

Wolfsburgu rezultoi “kafshatë” e lehtë për Dortmundin (6-0) në përballjen mes tyre në kuadër të javës së 31-të të Bundesligës.

Verdhezinjtë e zgjidhën sfidën që në pjesën e parë, duke shënuar tre gola.

Të parin e shënoi në minutën e 14-të Adeyemi, i shërbyer nga Ryerson.

Lexo edhe:

Pa u mbushur gjysmë ore lojë, Haller, shfrytëzoi pasimin e Adeyemit për golin e 2-0.

Më tej erdhi radha radha e Malen, që pati bashkëpunimin me Brandt, për golin e 3-0.

Wolfsburgu u duk i dorëzuar pa kushte edhe në pjesën e dytë.

Në minutën e 54-t, Bellingham realizoi një gol të çuditshëm, me topin që pasi përfundoi në traversë, mori një trajektore të pabesueshme dhe përfundoi në rrjetë.

Pak minuta më vonë, një gagim foshnjërak në mbrojtje u kushtoi shumë “ujqërve”, që pësuan të pestin (Adeyemi realizoi të dytin personal).

Në të 86-tën vjen dhe goli i gjashtë i verdhezinjve i shënuar nga Bellingham.

Lajme të tjera

Kombëtare

Emisioni Analizë Kuq e Zi, nën moderimin e Sokol xhihanit, publikoi sipas statistikave atë që konsiderohet si formacioni më i mirë i mundshëm i...

Kategoria Superiore

Tirana vijon përgatitjet për të kompletuar skuadrën në prag të turit eliminator të Conference League, teksa pas konfirmimit të trajnerit Orges Shehi në pankinë,...

Kombëtare

Shqipëria e minifutbollit shkruan historinë në Essen të Gjermanisë, duke e kaluar për herë të parë fazën e grupeve. Kuqezinjtë e trajnerit Irtan Sejko...

Featured

Lionel Messi refuzon Barcelonën. Ylli argjentinas ka marrë vendimin final për të ardhemn e tij, teksa ka zgjedhur të transferohet në Shtetet e Bashkuara...