Connect with us

Hi, what are you looking for?

Serie A

VIDEO/ Ultras të maskuar të Napolit i kthejnë Spallettit timonin që iu vodh nga makina në vitin 2021

Ultrasit e Napolit i kthejnë Luciano Spallettit timonin dhe CD-të që iu vodhën nga makina e tij gjatë protestave në tetor 2021.

Trajneri italian, i cili ka vendosur të largohet nga skuadra napolitane pasi fitoi titullin kampion në Serinë A, për të kaluar një periudhë pushimi, nuk u përshtat mirë me tifozët në ditët e tij të para në Napoli.

Në tetor 2021, disa tifozë radikalë nga Napoli hynë në FIAT-in e tij Panda për t’i vjedhur timonin dhe disa CD.

“Do t’jua kthejmë, nuk duhet të largoheni”, ishte mesazhi që i lanë në vitin 2021.

Lexo edhe: 

Dy vjet më vonë Luciano Spalletti largohet nga Napoli, por nga dera e përparme pasi fitoi “Scudetton” 33 vjet pas suksesit të fundit që i përkiste epokës së Maradonës.

Ultrasit, të cilët shkuan me kapuç në takimin me Spallettin, e mbajtën premtimin dhe ia kthyen atë që u vodh trajnerit të tyre… i cili festoi me stil.

 

Lajme të tjera

La Liga

Eric Garcia u detyrua të largohej nga Barcelona këtë merkato teksa u transferua te Girona me anë të formulës së huazimit. Pasi debutoi me...

Legjionarët

30 mijë tifozë polakë në stadiumin ‘Wojska Polskiego’ të Varshavës, thërrasin në kor emrin e Ernest Muçit, i cili bëri një 70-minutësh për kornizë...

Kombëtare

Kushtojnë shtrenjtë flakadanët e hedhur në fushë në fillim të ndeshjes me Poloninë nga tifozët kuqezi, duke shkaktuar ndërprerjen e ndeshjes për disa minuta....

Kombëtare

Shtatori kuqezi sjell një rekord të ri për Shqipërinë edhë në renditjen botërore të FIFA-s. Falë barazimit në Pragë me Çekinë dhe fitores ekzaltuese...