Connect with us

Hi, what are you looking for?

Champions League

VIDEO/ Ultrasit e Milan sulmojnë ata të PSG, natë e frikshme me të plagosur në Milano

Milan pret në mbrëmjen e së martës në San Siro Paris Saint-Germain, ndeshje e raundit të katërt në Champions League. Por, duket sikur sfida ka nisur më herët, të paktën për ultrasit. Kanë qenë ata të Milanit të cilët të shumtë në numër kanë sulmuar gjatë natës tifozët e PSG të mbërritur në Itali në mbështetje të skuadrës së zemrës.

Lexo edhe: 

Helmeta, thika, flakadanë dhe tymues të shumtë në përleshjen mes palëve teksa policia është munduar të vendosë rregull. Mirëpo, në bilancin përfundimtar mediat italiane bëjnë të ditur se është plagosur rëndë një tifoz i Parisit i goditur me thikë, ndërsa po ashtu të plagosur nga përleshjet e francezëve me forcat e rendit kanë mbetur edhe dy policë. Një prej tyre më rëndë pasi është goditur me thikë, me autorin që ka përfunduar pas hekurave.

Lajme të tjera

Lajme

Shqipëria është gati për të nisur aventurën e saj në Euro 2024. Kuqezinjtë zhvilluar seancën e fundit stërvitore para sfidës së parë me Italinë,...

Euro 2024

“Besoj që performanca nuk ishte aq e mirë siç e kishim përgatitur. Ka gjëra që duhen përmirësuar, i kemi lejuar shumë hapësira Italisë e...

Euro 2024

Kroacia do të jetë kundërshtari i radhës për Shqipërinë në Grupin B të Euro2024. Skuadra kuqezi vjen pas humbjes me Italinë, por pa humbur...

Euro 2024

Nedim Bajrami hyri në historinë e Kampionatit Evropian me golin e shënuar ndaj Italisë, në ndeshjen debutuese të Shqipërisë në eventin e futbollit që...