Connect with us

Hi, what are you looking for?

Premier League

VIDEO/ United e mbyll me nder kampionatin në Old Trafford, Ronaldo barazon sezonin 2008-2009

Manchester United triumfoi me rezultatin 3-0 në Old Trafford përballë Brentford. Djajtë e Kuq u shfaqën të përqëndruar dhe nuk lëshuan terren ndaj kundërshtarëve ndërsa në ndihmë iu erdhi edhe një gol i herët i shënuar nga Bruno Fernandes në minutën e nëntë. Ndërkaq, një tjetër episod për t’u veçuar në fraksionin e parë ishte edhe një gol i anuluar në dëm të Cristiano Ronaldos për një pozicion të parregullt.

Gjithsesi, në 45-minutëshin e dytë, portugezi gjeti rrugën e rrjetës teksa fitoi një penallti të cilën e shndërroi vetë në gol. Ky ishte realizimi numër 18 në këtë sezon për 37-vjeçarin duek barazuar numrin e golave të shënuar po me United në sezonin 2008-2009, para se të transferohej te Real Madrid.

Sakaq, festës së golave iu shtua edhe Rafael Varane, i cili realizoi në minutën e 72-të pas zhvillimit të një goditje këndi dhe në zonë devijoi saktësisht topin në rrjetën e kundërshtarëve ndërsa për francezin ky ishte goli i parë me fanellën e United.

Ndërkohë, deri në përfundimin e ndeshjes rezultati nuk pësoi më ndryshim me Manchester United që shkon në kuotën e 58 pikëve dhe mban vendin e gjashtë, ndërsa të paktën matematikisht “Djajtë e Kuq” kanë ende shpresë për të prekur vendin e katërt.

Nga ana tjetër, United e mbyll me “kokën lart” sezonin aktual sa i takon ndeshjeve në shtëpi, pasi dy sfidat e fundit në Premier League i luan në transfertë përballë Brighton dhe Crystal Palace dhe në Old Trafford mund të rikthehen vetëm në sezonin e ardhshëm, aty ku pritet të ketë shumë “fytyra” të reja.

Sa i takon Brentford, The Bees mbajnë vendin e 14-të në klasifikim me 40 pikë dhe aktualisht janë të shkëputur nga zona e ftohtë e tabelës.

Lajme të tjera

Champions League

Me një barazim spektakolar 3-3, Manchester City merr një farë avantazhi ndaj Realit të Madridit, duke qenë se sfidën e kthimit do ta luajë...

Premier League

Armando Broja mund të përdoret nga Chelsea për të balancuar financat, duke u nxjerrë në shitje. Blutë kanë shpenzuar shuma marramendëse në sesionet e...

Champions League

E cilësuar si një finale e parakohshme Real Madrid-Manchester City rezultoi e tillë edhe në aktin e parë çerekfinal të Ligës ss Kampionëve. Në...

Kosovë

Gafë e pafalshme e Arijanet Muric në Premier League. Portieri titullar i Kosovës, pjesë e Burnleyt në kampionatin më të bukur në botë, i...