Connect with us

Hi, what are you looking for?

Premier League

VIDEO/ United nuk pyet për Chelsea, dëmtimi i brazilianit shqetëson Ten Hag

Manchester United i duhet një pikë për të siguruar zyrtarisht kualifikimin në Champions League për sezonin e ardhshëm. Dhe skuadra e Erik ten Hag po bën mirë, pasi e ka mbyllur në avantazh të dyfishtë pjesën e parë ndaj Chelsea.

 

Dueli që po zhvillohet në “Old Trafford”, po transmetohet në SuperSport 2. Casemiro zhbllokoi takimin në minutën e 6’, ndërkohë që goli i dytë erdhi në limitet e fraksionit të parë.

Lexo edhe:

Jadon Sancho dhuroi një asist të bukur për Anthony Martial, i cili ndezi sërish festën e tifozëve të Manchester United. Ndërkohë, i vetmi problem për trajnerin Ten Hag lidhet me dëmtimin e Anthony (kavilje).

Braziliani u largua me barellë nga fusha dhe rrezikon seriozisht pjesëmarrjen në finalen e FA Cup përballë Manchester City (3 qershor).

Lajme të tjera

Kombëtare

Shqipëria e minifutbollit shkruan historinë në Essen të Gjermanisë, duke e kaluar për herë të parë fazën e grupeve. Kuqezinjtë e trajnerit Irtan Sejko...

Sport

Suedia është bërë vendi i parë në botë që ka regjistruar zyrtarisht seksin si sport. “Si çdo sport tjetër, arritja e rezultateve të dëshiruara...

Kombëtare

Emisioni Analizë Kuq e Zi, nën moderimin e Sokol xhihanit, publikoi sipas statistikave atë që konsiderohet si formacioni më i mirë i mundshëm i...

Kategoria Superiore

Tirana vijon përgatitjet për të kompletuar skuadrën në prag të turit eliminator të Conference League, teksa pas konfirmimit të trajnerit Orges Shehi në pankinë,...