Connect with us

Hi, what are you looking for?

Segunda Division

VIDEO/ Uzuni dhuron spektakël dhe gjen golin e parë sezonal

Myrto Uzuni gjen golin e parë në Segunda Division dhe e bën në javën e dytë të sezonit, teksa Granada ia doli të triumfojë me rezultatin 2-0 në shtëpi përballë Racing Santander.

Sulmuesi i Kombëtares Shqiptare luajti si titullar ndaj Santander, teksa golin e shënoi vetëm në minutën e 91-të, pas një aksioni personal, të konkretizuar në mënyrë perfekte.

Goli i Uzunit vulosi fitoren e Granadës, që më herët kishte shënuar me Callejon, teksa vlen të theksohet se kjo është fitorja e dytë në po kaq ndeshje për skuadrën e shqiptarit, që synon rikthimin e shpejtë në elitën e futbollit spanjoll.

Lajme të tjera

Futboll

Vinicius Junior ka përfunduar në shënjestrën e ish-futbollistit brazilian, Carlos Alberto Gomes, i njohur si Pintinho. Ky i fundit që ka bërë karrierë në...

Euro 2024

Një përplasje e rëndë ndodhi në ndeshjen Skoci-Hungari, me lojtarin e hungarezëve Barnabas Varga që ka rënë pa ndjenja në tokë pas tronditjes së...

Kombëtare

Armando Broja do të largohet nga Chelsea këtë verë. Për sulmuesin ka patur oferta nga disa skuadra europiane, por SuperSport mëson ekskluzivisht nga burime...

Euro 2024

Trajneri i Spanjës, Luis De La Fuente tha për mediet në prag të ndeshjes ndaj Shqipërisë që luhet këtë të hënë për llogari të...