Connect with us

Hi, what are you looking for?

Featured

VIDEO/ Uzuni gjen golin e dytë sezonal, por Granada bie në shtëpi ndaj Gironas

Granada bie “Estadio Nuevo Los Carmenes” ndaj Gironas në takimin e javës së pestë të La Liga, e cila u mbyll me rezultatin 2-4.

Miqtë gjetën rrugën drejt rrjetës në minutën e 22’ me Tsygankov, ndërsa në minutën e 31’ Savio dyfishoi avantazhin e ekipit të tij.

Lexoni edhe:

Pjesa e parë u vulos nga Lopez, që shënoi golin e tretë për Gironan në minutën e 34’.

Ndërsa në minutën e 64’, sulmuesi i kombëtares shqiptare, Myrto Uzuni, u dha pak shpresë vendasve, pasi shënoi golin e parë për Granadën.

Granada vazhdoi me sulmet dhe e ngushtoi më shumë rezultatin në minutën e 85’, kur Boye shënoi golin e dytë për ekipin e tij.

Megjithatë në momentin kur u duk se vendasit mund të tentonin të merrnin të paktën një pikë në këtë raund, në minutën e 89’ Couto shënoi golin e katërt për Gironan, duke vulosur gjithçka.

Në fund ndeshja u mbyll me rezultatin 2-4, me Granadën që renditet në vend të 18-të me tre pikë, teksa Girona renditet në vend të tretë me 13-të pikë.

 

Lajme të tjera

Futboll

Ndeshja Waalwijk-Ajax u ndërpre përfundimisht, pas dëmtimit të rëndë që pësoi portieri Eitenne Vaessen. Portieri i vendasve ra pa ndjenja në minutën e 85’...

La Liga

Myrto Uzuni nuk e nisi si titullar ndeshjen e Granadës në transfertë ndaj Almerias si pasojë e një problem fizik nga sfida e kaluar....

Premier League

Organi i gjyqtarëve PGMOL (Professional Game Match Officials Limite) ka pranuar se vendimi për të anuluar golin e Luis Diaz në humbjen 2-1 të...

Francë

Për arsye personale dhe në marrëveshje me Paris Saint-Germain, Gerard Precheur është larguar posti i trajnerit të ekipit të femrave. Në njoftimin e klubit...