Connect with us

Hi, what are you looking for?

Lajme

VIDEO/ Uzuni magjik, ngjit Granadan në La Liga, shpallet golashënuesi më i mirë

Myrto Uzuni udhëhoqi Granadan drejt ngjitjes në La Liga. Në ndeshjen e fundit të LaLiga2, përballë Leganes (2-0), “bomberi” beratas e zhbllokoi rezultatin në minutën e 42-të, pas u shërbye me zgjuarsi me kokë nga Puerta.

Lexo edhe:

Një gol me shumë peshë ky i shënuar nga sulmuesi i Kombëtares Shqiptare, pasi ekipit andaluzian i mjaftonte thjesht një pikë për të siguruar matematikisht ngjitjen në elitë.

Për Uzunin është goli i 23-të sezonal në kampionat, ku ka dhënë edhe pesë asiste. Ndjekësi më i afërt, De Haro i Mirandes, ka shënuar katër gola më pak.

Grana realizoi golin e dytë, atë të sigurisë, me Zaragozan në minutën e 58-të.

Granada falë këtij suksesi dhe barazimit 0-0 mes Las Palmasit dhe Alavesit e mbyll kampionatin në vendin e parë. Uzuni, sikurse pritej, fitoi çmimin e golashënuesit më të mirë.

Lajme të tjera

La Liga

Eric Garcia u detyrua të largohej nga Barcelona këtë merkato teksa u transferua te Girona me anë të formulës së huazimit. Pasi debutoi me...

Legjionarët

30 mijë tifozë polakë në stadiumin ‘Wojska Polskiego’ të Varshavës, thërrasin në kor emrin e Ernest Muçit, i cili bëri një 70-minutësh për kornizë...

Kombëtare

Kushtojnë shtrenjtë flakadanët e hedhur në fushë në fillim të ndeshjes me Poloninë nga tifozët kuqezi, duke shkaktuar ndërprerjen e ndeshjes për disa minuta....

Kombëtare

Shtatori kuqezi sjell një rekord të ri për Shqipërinë edhë në renditjen botërore të FIFA-s. Falë barazimit në Pragë me Çekinë dhe fitores ekzaltuese...