Connect with us

Hi, what are you looking for?

Segunda Division

VIDEO/ Uzuni rikthehet me dopietë, mposht i vetëm klubin e Pique

Uzuni rikthehet vrullshëm
Uzuni rikthehet vrullshëm

Myrto Uzuni rikthehet vrullshëm. Pas dy ndeshjes mungesë për shkak dëmtimi, sulmuesi i Kombëtares Shqiptare është rikthyer titullar në sfidën Granada-Andorra dhe ka shënuar dy herë brenda 3 minutash.

Në minutën e 10 sulmuesi kuqezi hapi serinë e golave, ndërsa në të 13-ën shënoi edhe të dytin për Granadën, duke konfirmuar se është pikërisht ai lideri i skuadrës. Rezultati mbeti i pandryshuar dhe klubi spanjoll mori një tjetër 3-pikësh, falë golave të sulmuesit beratas.

Me dopietën ndaj Andorrës, Uzuni ngjitet përkohësisht në kuotën e 14 golave, duke kryesuar me meritë dhe bindshëm renditjen e golashënuesve të Segunda Division në Spanjë.

Football Club Andorra është një skuadër nën pronësinë e ish-mbrojtësit katalanas të Barcelonës, Gerard Pique dhe këtë sezon garon në Segunda Division.

Golat e Uzunit:

Lajme të tjera

Euro 2024

Skuadra kombëtare zhvilloi sot stërvitjen e parë në “Shtëpinë e Futbollit” dhe të parën nën drejtimin e brazilianit Sylvinho. Kuqezinjtë kanë filluar përgatitjet për...

Kombëtare

Kombëtarja Shqiptare vijon punën për t’u përgatitur për ndeshjen e parë eliminatore të Europianit Gjermani 2024, e planifikuar për t’u luajtur mbrëmjen e të...

Gossip

Ish-sulmuesi i Interit bën “supergol”. Andrea Pinamonti, i cili aktualisht është pjesë e Sassuolos, po shijon një romancë me modelen bjelloruse Dasha Lapushka. Futbollisti...

Merkato

Galatasaray piketon sulmuesin shqiptar. Me 10 gola dhe 4 asiste deri në këtë pikë të sezonit në Superligën Turke, Valon Et’hemi ka tërhequr vëmendjen...