Connect with us

Hi, what are you looking for?

Segunda Division

VIDEO/ Uzuni siglon golin e 19-të në LaLiga2, por Granada nuk fiton

Myrto Uzuni realizon golin e 19-të në LaLiga2 në Spanjë. Sulmuesi i Kombëtares Shqiptare kheu në gol një penallti të fituar nga Granada në minutën e 70-të në sfidën përballë Ponferradinës, që u mbyll pa fitues 2-2.

LEXO EDHE:

Miqtë, që luftojnë për mbijetesë, kthyen rezultatin brenda pak minutash me Pascanu dhe Yuri, gjithsesi, skuadra andaluziane, ku aktivizohet shqiptari, arriti të barazonte me Pelean në minutën e gjashtë shtesë.

Granada mbetet në vendin e katër me 55 pikë, vetëm katër pikë më pak se Eibari kryesues.

Lajme të tjera

Itali

Romelu Lukaku nuk është një nga lojtarët e konfirmuar për organikën e sezonit të ardhshëm tek Inter. Sulmuesi belg do të rikthehet në Londër...

Sport

Suedia është bërë vendi i parë në botë që ka regjistruar zyrtarisht seksin si sport. “Si çdo sport tjetër, arritja e rezultateve të dëshiruara...

Merkato

Raphaël Guerreiro e mbylli mes lotësh aventurën 7-vjeçare me Borussia Dortmund. Anësori i majtë portugez, shpresonte të largohej me titull dhe festë, por dëshira...

Featured

Andrea Pirlo rikthehet të luajë futboll në moshën 44-vjeçare. Mediet italiane raportojnë se Pirlo do të luajë në Kings League, pas mbylljes së eksperiencës...