Connect with us

Hi, what are you looking for?

La Liga

VIDEO/ Uzuni vjen nga stoli dhe i dhuron pikë Granadës, sulmuesi shënon golin e tretë në LaLiga

Myrto Uzuni nuk e nisi si titullar ndeshjen e Granadës në transfertë ndaj Almerias si pasojë e një problem fizik nga sfida e kaluar. Megjithatë, kjo nuk e pengoi sulmuesin e kombëtares të bëhej protagonist për të tijtë teksa shënoi golin e barazimit duke i dhuruar një pikë të çmuar Granadës.

Beratasi u aktivizua në minutën e 73-të dhe në të 86-tën gjeti rrugën e rrjetës duke barazuar ndeshjen në 3-3. Ky ishte goli i tretë për Uzunin në këtë sezon të LaLiga-s teksa sulmuesi jep një sinjal të qartë se problemet fizike janë thjesht e kaluara dhe se është sërish gati për të marrë rolin e liderit te Granada.

Lajme të tjera

Euro 2024

Shqipëria do të luajë në datën 26 mars një ndeshje miqësore ndaj përfaqësues së Zvicrës, lajm që u zbulua në emisionin “ELITE SHOW”. Çdo...

Kombëtare

Italia kampione në fuqi e Europës, do ta nisë Europianin e 2024-ës pikërisht përballë Shqipërisë në “Dortmund, mbrëmjen e 15 qershorit, teksa kreu i...

Futboll

Dani Alves akuzohet për sulm seksual për përdhunimin e dyshuar të një vajze në klubin e natës Sutton, në Barcelonë, më 30 dhjetor të...

Euro 2024

Një prapaskenë interesante edhe zbuluar në emisionin “ELITE SHOW”, çdo të hënë në SportNews (21:00), që ka lidhje me Luka Modric dhe Jahmir Hykën....