Connect with us

Hi, what are you looking for?

Premier League

VIDEO/ VAR-i nderon United, pse u anulua goli i qendërmbrojtësit

Nottingham Forest shënoi në fundin e pjesës së parë duke shkurtuar rezultatin përballë Manchester United, por VAR-i anuloi golin e Willy Boly.

VIDEO/ Skemë perfekte dhe kundërsulm efikas, dy “krisma” të shpejta nga United

Mbrojtësi nga Bregu i Fildishtë, devijoi topin e goditur me kokë nga shoku i skuadrës, por teknologjia riktheu rezultatin 2-0 për pozicion të parregullt.

 

Marcus Rashford (19′) dhe Anthony Martial (23′) janë autorët e golave për skuadrën e Erik ten Hag, që është afër fitores së dytë radhazi në Premier League.

Lajme të tjera

Bundesliga

Thomas Tuchel mori drejtimin e Bayern Munich të premten, pas shkarkimit të trajnerit Julian Nagelsmann. Më pak se 24 orë nga zyrtarizimi i tij...

Kombëtare

Mjaft i dëshpëruar u shfaq trajneri Sylvinho në intervistën për SuperSport, pas humbjes minimale në Poloni. Trajneri brazilian nuk i kurseu komplimentet për atë...

Premier League

Tottenham shkarkon Conten. Lajmi ishte në ajër prej ditësh por mbrëmjen e të dielës ka ardhur edhe zyrtarizimi i prishjes së bashkëpunimit mes palëve....

Euro 2024

Shqipëria e nis me humbje edicionin e ri të kualifikueseve të Euro 2024, duke u mundur minimalisht 1-0 në Varshavë. Një gol i shënuan...