Connect with us

Hi, what are you looking for?

MotoGP

VIDEO/ Vendi ku natyra mbizotëron mbi njeriun, kanguri dhe zogjtë rrezikojnë pilotët në ishullin Phillip

Aleix Espargaro është tmerruar gjatë provave të lira të MotoGP në ishullin Phillip. Ndërsa ishte me shpejtësi të madhe, spanjollit i preu rrugën një kangur që për çështje sekondash mund ta kishte hedhur në tokë. Për fat të mirë asgjë nuk ndodhi si për Espargaro ashtu edhe për kafshën.

Megjithatë kjo nuk është hera e parë që pilotët e MotoGP duhet të përballen me “spektatorë” të papritur, duke përfshirë zogjtë dhe gjarpërinjtë, veçanërisht kur garojnë në vende ku natyra është ende mbizotëruese mbi njeriun.

Këtë të shtunë në Moto3 mysafirë në pistë kanë qenë disa zogj që po ashtu rrezikuan jetët e pilotëve.

Lajme të tjera

Futboll

Skuadra e Mechelen, e drejtuar nga Besnik Hasi, rikthehet tek fitorja në kampionat belg në play off-in e grupit të Conference League. Pas humbjes...

Futboll

Fernando Santos nuk është më trajner i Beshiktashit, ka bërë të ditur klubi nga Stambolli këtë të shtunë. Vendimi u mor pas barazimit (1-1)...

La Liga

Që kur Xavi Hernandez njoftoi se do të largohej nga Barcelona në fund të sezonit, gjërat kanë filluar të shkojnë më mirë te “Blaugrana”....

Kosovë

Gafë e pafalshme e Arijanet Muric në Premier League. Portieri titullar i Kosovës, pjesë e Burnleyt në kampionatin më të bukur në botë, i...