Connect with us

Hi, what are you looking for?

Featured

VIDEO/ Vendos blerja e verës, Barca fiton El Clasico-n “amerikane” ndaj Realit

Barcelona fiton El Clasicon verore. Në testin e parë mes dy rivaleve historike spanjolle, Realit të Madridit dhe Barcelonës, ishin katalanët ata që triumfuan me rezultatin minimal 1-0, teksa sfida u vulos nga braziliani Raphinia, blerja më e fundit e katalanëve.

Në “Allegiant Stadium” të Las Vegasit debutuan emra si Lewandowski, Christensen e Raphinia te Barcelona, si dhe Tchouameni e Rudiger te Reali, teksa të dy skuadrat dhuruan spektakël e emocione të forta për të pranishmit.

Barcelona e Xavit ishte ajo që u shfaq më e qartë, pasi goditi 6 herë portën kundërshtare, ndërsa madrilenët nuk e gjetën dot kuadratin e Ter Stegen. Goli i vetëm i ndeshjes u shënua nga Raphinia në minutën e 27’ ndërsa pjesa e dytë u karakterizua nga zëvendësime të shumta.

Lajme të tjera

Kategoria Superiore

Xhuliano Skuka nis aventurën e re në Francë, ku do të jetë pjesë e Metz. Sulmuesi dibran kaloi me sukses testet mjekësore mëngjesin e...

Kategoria Superiore

Big Brother Mania edhe në mbrëmjen gala “Më të mirët 2022”, që organizohet nga FSHF dhe Digitalb, dhe që po transmetohet në SportNews, teksa...

Premier League

Dëmtimi i Virgil Van Dijk është padyshim një lajm i keq për Jurgen Klopp, që sheh Liverpoolin e tij këtë sezon, shumë larg formës...

Francë

Transferimi i Xhuliano Skukës te Metz ishte padyshim më i bujshmi i këtyre viteve të fundit. Më i shtrenjti në historinë e kampionatit shqiptar....