Connect with us

Hi, what are you looking for?

La Liga

VIDEO/ Vendos një japonez, Real Sociedadi mposht Almerian dhe “hipotekon” vendin e katërt

jReal Sociedadi mori maksimumin e pikëve në sfidën e shtëpisë ndaj Almerias, duke siguruar praktikisht –pjesëmarrjen në Champions, pasi diferenca me vendin e pestë, Villarrealin, shkon 8 pikë.

Skuadra nga San Sebastiani u mjaftua me golin e japonezit Kubo në shtesën e pjesës së parë, për t’i dhënë edhe më shumë vlerë suksesit me Barcelonën në ndeshjen paraardhëse në La Liga.

Nga ana tjetër, Almeria duhet të luftoje ende në dy javët e mbetura për të siguruar matematikisht qëndrimin, pasi është pesë pikë lart zonës së rënies.

 

Lajme të tjera

Kombëtare

Emisioni Analizë Kuq e Zi, nën moderimin e Sokol xhihanit, publikoi sipas statistikave atë që konsiderohet si formacioni më i mirë i mundshëm i...

Kategoria Superiore

Tirana vijon përgatitjet për të kompletuar skuadrën në prag të turit eliminator të Conference League, teksa pas konfirmimit të trajnerit Orges Shehi në pankinë,...

Kombëtare

Shqipëria e minifutbollit shkruan historinë në Essen të Gjermanisë, duke e kaluar për herë të parë fazën e grupeve. Kuqezinjtë e trajnerit Irtan Sejko...

Featured

Lionel Messi refuzon Barcelonën. Ylli argjentinas ka marrë vendimin final për të ardhemn e tij, teksa ka zgjedhur të transferohet në Shtetet e Bashkuara...