Connect with us

Hi, what are you looking for?

Champions League

VIDEO/ Vendos përvoja, goli i Kimmich çon Bayernin në gjysmëfinale

Bayerni i Mynihut ruan traditën, fiton 1-0 përballë Arsenalit në “Allianz Arena” me me rezultat të përgjithshëm 3-2 kualifikohet në gjysmëfinale të Champions League. Në një takim plot tension në Mynih vendosi qetësia e një lojtari me shumë përvojë si Joshua Kimmich, i cili përfitoi nga përgjumja e mbrojtjes së Arsenalit për të dërguar topin në rrjetë në pjesën e dytë.

Skuadra e Mikel Artetës provoi gjithçka për ta çarë mbrojtjen vendëse në minutat e fundit të sfidës, por pa rezultat. Edhe një herë konfirmohet dominimi historik i Bayernit në përballjet me Arsenalin në Champions League.

Lexo edhe:

                                 Bayern – Arsenal               1-0 (shënues: Kimmich 63’)

63′- Duhej të vinte minuta e 63-të që të zhbllokohej rezultat në ndeshjen Bayern-Arsenal në “Allianz Arena”. Pas një aksioni të gjatë të bavarezëve, Kimmich përfiton nga hezitimi i mbrojtjes së “Topçinjve” për ta dërguar me kokë topin në rrjetë, 0-1.

 

Lajme të tjera

La Liga

Xavi rrezikon shkarkimin nga posti i trajnerit të Barcelonës sapo të mbyllet sezoni. Deklarata e fundit ka sjellë shqetësim në klub, teksa është pritur...

Featured

Me një letër të hapur të publikuar në faqen zyrtare të klubit, presidenti i Inter-it, Steven Zhang u shkruan tifozëve, duke pranuar vështirësitë financiare...

Serie A

Milani ndan mendjen për trajnerin e ri. Klubi kuqezi duket i vendosur të mbyllë bashkëpunimin me Stefano Piolin në fund të sezonit dhe duket...

Premier League

Brighton zyrtarizon largimin e De Zerbit. Klubi anglez ka bërë me dije nëpërmjet një komunikate zyrtare, se trajneri italian do të largohet në fund...