Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

VIDEO/ Veprim fantastik i Loshajt, shmang dëmtimin e rëndë të kundërshtarit

Istanbulspori e mbylli në barazim 2-2 duelin në transfertë përballë Adana Demirsporit, duke rikuperuar disavantazhit e dyfishtë dhe duke marrë pikë pas pesë humbjeve radhazi në kampionatin turk.

Valon Ethemi dhe Florian Loshaj u aktivizuan si titullarë për Istanbulsporin, ndërkohë që kapiteni Eduard Rroca vijon të qëndrojë jashtë fushave për shkak të problemeve muskulore.

Lexo edhe:

Pikërisht Loshaj, mesfushori i Kosovës, u bë protagonist i një veprimi të bukur gjatë një dueli me një futbollist vendas. Duke e ruajtur gjatë një momenti që mund të binte keq në tokë me kokë dhe mund të dëmtohej.

Videoja është bërë virale në rrjete, teksa veprimi i 27-vjeçarit nga Skenderaj u vlerësua shumë nga tifozët. Të cilët nuk i kursyen fjalët pozitive për Loshajn, i cili evitoi një rrëzim të rrezikshëm të francezit Edouard Michut.

Lajme të tjera

Futboll

Vinicius Junior ka përfunduar në shënjestrën e ish-futbollistit brazilian, Carlos Alberto Gomes, i njohur si Pintinho. Ky i fundit që ka bërë karrierë në...

Euro 2024

Një përplasje e rëndë ndodhi në ndeshjen Skoci-Hungari, me lojtarin e hungarezëve Barnabas Varga që ka rënë pa ndjenja në tokë pas tronditjes së...

Kombëtare

Në konferencën e zakonshme për shtypin, Sylvinho, trajneri i kombëtares shqiptare, analizoi rrugëtimin e kuqezinjve në grupin B të Euro 2024. “Po, jam krenar...

Kombëtare

Shkurtimisht foli Sylvinho pas eliminimit të Shqipërisë nga Euro 2024. Trajneri brazilian i Kombëtares vlerësoi paraqitjet e skuadrës kuqezi në duelet ndaj Italisë, Kroacisë...