Connect with us

Hi, what are you looking for?

Itali

VIDEO/ Veseli dhe Ribery “ngrenë” Salernitanën në këmbë me këngë e kërcim

Pjesa më e madhe e skuadrave evropiane, për të mos thënë të gjitha ndodhen në fazën parapërgatitore të sezonit.

Të gjitha ekipet janë duke u stërvitur në maksimum që të jenë sa më në formë për nisjen e sezonit 2022-2023 në kampionatet respektive.

Megjithatë përtej stërvitjes, Salernitana, e cila ka vitin e dytë radhazi në Seria A, ka zgjedhur edhe të festojë, për ta bashkuar sa më shumë grupin e saj.

Në një video të bërë publike nga klubi italian në rrjetet sociale, lojtarët shfaqen duke kënduar e kërcyer, ndërsa ata që duken se janë duke e shijuar më shumë janë Franck Ribery dhe mbrojtësi i kombëtares shqiptare Frederik Veseli.

Lajme të tjera

Bundesliga

Thomas Tuchel mori drejtimin e Bayern Munich të premten, pas shkarkimit të trajnerit Julian Nagelsmann. Më pak se 24 orë nga zyrtarizimi i tij...

Kombëtare

Mjaft i dëshpëruar u shfaq trajneri Sylvinho në intervistën për SuperSport, pas humbjes minimale në Poloni. Trajneri brazilian nuk i kurseu komplimentet për atë...

Premier League

Tottenham shkarkon Conten. Lajmi ishte në ajër prej ditësh por mbrëmjen e të dielës ka ardhur edhe zyrtarizimi i prishjes së bashkëpunimit mes palëve....

Euro 2024

Shqipëria e nis me humbje edicionin e ri të kualifikueseve të Euro 2024, duke u mundur minimalisht 1-0 në Varshavë. Një gol i shënuan...