Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

VIDEO/ Vjen goli i parë në kampionat, festojnë Hadërgjonaj dhe Kasimpasa

Florent Hadërgjonaj ka gjetur golin e parë sezonal në Super Lig e Turqisë. Anësori i djathtë i përfaqësueses së Kosovës (23 ndeshje dhe 1 gol) realizoi golin e dytë në fitoren 0-2 të Kasimpasa përballë Giresunspor.

Miqtë fituan një penallti në minutën e 65-të dhe ekzekutimin e mori përsipër 27-vjeçari i lindur në Zvicër. Hadërgjonaj gjuajti saktë, dërgoi topin në rrjetë dhe vulosi suksesin e ekipit të tij.

Tre pikë të arta për objektivin mbijetesë për Kasimpasa, që është ngjitur në kuotën e 21 pikëve në vend të 16-të, duke qenë për momentin jashtë zonës së ftohtë.

Lajme të tjera

Champions League

Manchester City dështoi te penalltitë përballë Realit të Madridit, duke i thënë lamtumirë Champions League. Rrugëtimi i kampionëve në fuqi u mbyll në çerekfinale,...

Eredivisie

Lajm i keq për tifozët e Vitesses, skuadër e Eredivisies. Përmes një njoftimi zyrtar për shtyp, KNVB (d.m.th. Federata Holandeze e Futbollit) njoftoi se...

Featured

Aksionet e familjes Halili te Tirana dalin në shitje. Zyra e Përmbarimit privat Albase ka shpallur daljen në ankand të 66% të aksioneve të...

Serie A

Mesfushori i Interit, Hakan Calhanoglu ka dhënë një intervistë për faqen humoristike sportive “Gli Autogol”, ku ka rrëfyer dhe aspekte të tjera të shokëve...