Connect with us

Hi, what are you looking for?

Conference League

VIDEO/ Vllaznia zhgënjen në Belfast, Juriç mban gjallë shpresat për kualifikim

VIDEO/ Vllaznia zhgënjen në Belfast
VIDEO/ Vllaznia zhgënjen në Belfast

Vllaznia zhgënjen në Belfast, ku u mposht me rezultatin 3-1 nga Linfield, duke komplikuar tërësisht shanset për një kualifikim në turin tjetër eliminator të Conference League.

Që në fillim u pa qartë që vendasit kishin një tjetër hap, teksa shkodranët vuanin shumë sidomos në mesfushë dhe vetëm pritjet e Qarrit bënë që pjesa e parë të mbyllej në barazim pa gola.

Sfida u zhbllokua në minutën e 57’, kur portieri shkodran grushtoi, por askush nuk ishte aty për të largua topin dhe vendasit e dërguan në rrjetë me McKee.

I njëjti futbollist dyfishoi shifrat pak minuta më vonë, pasi përfitoi nga një gafë e mbrojtësit serb Stojanovic. Një gabim i mëvonshëm i Salës, bëri që Linfield të shënojë edhe të tretin.

Megjithatë kuqeblutë nuk u dorëzuan dhe në minutën e 89’ shënuan golin e vetëm me anë ët kroatit Juric, i cili mban gjallë shpresat për një kualifikim të mundshëm javën e ardhshme në ‘Loro Boriçi’, ndonëse nuk do të jetë aspak e lehtë.

Conference League
Raundi i parë

LINFIELD-VLLAZNIA 3-1 (McKee 57′, 68′, Scott 76’/ Juriç 89′)

Kronika e ndeshjes:

 

89′ – Goooool. Marko Juric shënon pas një rrëmuje në zonë dhe provon të zgjojë Vllazninë

76′ Gol i Jack Scott. Vllaznia pëson edhe golin e tretë.

 

71′ Mundësi e mirë për Vllazninë, gjuajtja e Mehdi Çobës devijohet në këndore.

 

68′ Vendasit shënojnë edhe golin e dytë. Gafë e Stojanovic, Linfieldi shënon sërish me anë të Chris McKee.

 

57′ Vendasit në avantazh. Chris McKee dërgon topin në rrjetën e portës shkodrane, duke ndezur festën e tifozëve të Linfieldit.

 

38′ Linfield në sulm, portieri Kristi Qarri devijon topin në këndore.

 

30′ Mundësi e pastër për vendasit. Gjuajtja e McKee mbi traun e portës. Me fat kuqeblutë.

 

22′ Cooper driblon një mbrojtës dhe gjuan. Devijon mbrojtja shkodrane në këndore.

 

5′ Vendasit pranë golit, goditja me kokë e Fitzpatrick kalon ngjitur me shtyllën pingule.

 

Formacioni i Vllaznisë:

Tekniku ka zgjedhur rreshtimin 3-4-3, me treshen Mala-Balaj-Çoba në sulm, teksa në portë i është besuar Qarrit.

Lajme të tjera

Spanjë

Lajme të mira te Real Madrid. Në seancën e fundit stërvitore, organikës së trajnerit Carlo Ancelotti-t i është bashkuar edhe Vinicius Jr. Lexo edhe:...

Featured

Rubin Kazan u përball në transfertë me Baltika, në kuadër të javës së 18-të të Premier League-s ruse. Gjashtë minuta i kanë mjaftuar sulmuesit...

Serie A

Rinovimi i Denzel Dumfries me Interin komplikohet ndjeshëm, teksa palët duket se po shkojnë drejt një divorci në fund të sezonit. Kontrata e holandezit...

Serie A

Si mund të komunikosh me portierin dhe t’i japësh udhëzime taktike kur skuadra juaj është në fushë me dy lojtarë më pak, kur kanë...