Featured

VIDEO/ Vrioni shënon përsëri, gol dhe karton i kuq për “ish”-in e Skënderbeut

Giacomo Vrioni ka shënuar golin e radhës në Austri. Sulmuesi i kombëtares shqiptare realizoi golin e Tirolit në humbjen 2-1 në transfertë ndaj Altach.

Vendasit, me të cilët luan edhe Atdhe Nuhiu, kaluan në avantazh falë golit të Bakari Nimaga në minutën e gjashtë.

Gjithsesi, ish-mesfushori i Skënderbeut la ekipin e tij me dhjetë lojtarë pas kartonit të dytë të verdhë që pjesën e dytë (67’), çerek ore pasi Altach kishte shënuar edhe golin e dytë.

Skenderbeu’s Nimaga Bakary (L) and Sabien Lilaj celebrate after scoring a third goal during the UEFA Europa League football match between KF Skenderbeu and Sporting Clube de Portugal at the Elbasan Arena stadium in Elbasan on November 5, 2015. AFP PHOTO / GENT SHKULLAKU (Photo credit should read GENT SHKULLAKU/AFP/Getty Images)

Tirol reagoi dhe rihapi sfidën falë Vrionit (74’). 23-vjeçari lëvizi bukur në zonën kundërshtare dhe dërgoi topin në rrjetë falë një goditjeje të saktë.

Vrioni, i cili është në pronësi të Juventusit, është ngjitur në kuotën e 17 golave në elitën e futbollit austriak, dy më pak se Karim Adeyemi, golashënuesi më i mirë.

Eventet Sportive në SuperSport

Të Fundit

EVENTET NË SUPERSPORT

Ligue 1 2022/2023

PWDLGFGADifPts
1Auxerre
0
0
0
0
0
0
0
0
2Lille
0
0
0
0
0
0
0
0
3Lorient
0
0
0
0
0
0
0
0
4Monaco
0
0
0
0
0
0
0
0
5Nantes
0
0
0
0
0
0
0
0
6Nice
0
0
0
0
0
0
0
0
7PSG
0
0
0
0
0
0
0
0
8Strasbourg
0
0
0
0
0
0
0
0
9Ajaccio
0
0
0
0
0
0
0
0
10Angers SCO
0
0
0
0
0
0
0
0
11Brest
0
0
0
0
0
0
0
0
12Clermont
0
0
0
0
0
0
0
0
13Montpellier
0
0
0
0
0
0
0
0
14Reims
0
0
0
0
0
0
0
0
15Troyes
0
0
0
0
0
0
0
0
16Olympique Marseille
0
0
0
0
0
0
0
0
17Toulouse
0
0
0
0
0
0
0
0
18Lens
0
0
0
0
0
0
0
0
19Rennes
0
0
0
0
0
0
0
0
20Olympique Lyonnais
0
0
0
0
0
0
0
0


To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency