Premier League

VIDEO/ Vuri në vështirësi mbrojtjen e City-t, Guardiola “i kërkon llogari” sulmuesit kundërshtar

Dopieta e Jarrod Bowen në pjesën e parë të ndeshjes West Ham-Manchester City komplikoi ndjeshëm rrugëtimin e “citizens” drejt titullit kampion, megjithatë djemtë e drejtuar nga Pep Guardiola reaguan dhe morën një pikë, duke mbajtur fatin e tyre në dorë.

E nëse Bowen shënoi golat, një nga lojtarët që vuri më shumë në vështirësi mbrojtjen e “citizens” ishte padyshim edhe sulmuesi 32-vjeçar Michail Antonio, i cili dha një asist dhe ishte vazhdimisht rrezik me shpërthimet e tij.

Kjo paraqitje nuk kaloi jashtë vëmendjes së Pep Guardiolës, që në përfundim të ndeshjes i dha një të shtyrë “miqësore” sulmuesit, si për t’i kujtuar se “ua kishte nxirë jetën” mbrojtësve të Manchester Cityr.

Më pas gjithçka u mbyll me një përqafim dhe komplimente të ndërsjella mes palëve, teksa tashmë Manchester City do të kërkojë fitoren ndaj Aston Villës në javën e fundit, për të festuar titullin kampion.

Eventet Sportive në SuperSport

Të Fundit

EVENTET NË SUPERSPORT

Ligue 1 2022/2023

PWDLGFGADifPts
1Auxerre
0
0
0
0
0
0
0
0
2Lille
0
0
0
0
0
0
0
0
3Lorient
0
0
0
0
0
0
0
0
4Monaco
0
0
0
0
0
0
0
0
5Nantes
0
0
0
0
0
0
0
0
6Nice
0
0
0
0
0
0
0
0
7PSG
0
0
0
0
0
0
0
0
8Strasbourg
0
0
0
0
0
0
0
0
9Ajaccio
0
0
0
0
0
0
0
0
10Angers SCO
0
0
0
0
0
0
0
0
11Brest
0
0
0
0
0
0
0
0
12Clermont
0
0
0
0
0
0
0
0
13Montpellier
0
0
0
0
0
0
0
0
14Reims
0
0
0
0
0
0
0
0
15Troyes
0
0
0
0
0
0
0
0
16Olympique Marseille
0
0
0
0
0
0
0
0
17Toulouse
0
0
0
0
0
0
0
0
18Lens
0
0
0
0
0
0
0
0
19Rennes
0
0
0
0
0
0
0
0
20Olympique Lyonnais
0
0
0
0
0
0
0
0


To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency