Connect with us

Hi, what are you looking for?

Premier League

VIDEO/ West Ham bind dhe ruan ritmin pozitiv, Manchester United bie në “London Stadium”

West Ham bind me rezultatin 2-0 ndaj Manchester United në takimin e javës së 18-të të Premier League.

Ndeshja ishte shumë e luftuar, ndërsa pjesa e parë u mbyll me porta të paprekura.

Lexoni edhe:

U desh minuta e 72’, që pas pasimit të Paqueta Bowen gjeti rrugën drejt rrjetës, me mbrojtjen e Manchester United që u gjend e papërgatitur dhe e përgjumur për të reaguar.

Ndërsa në minutën e 78’, duke shfrytëzuar një gafë të Mainoo, Kudus dyfishoi avantazhin e vendasve.

Në fund takimi u mbyll me rezultatin 2-0, me “Hammers” që ruajnë ritmin pozitiv të javës së shkuar, teksa “Djajtë e Kuq” nuk ia dalin as këtë javë që të rikthehen të triumfi.

Pas raundin të 18-të të Premier League, West Ham renditet në vend të gjashtë me 30 pikë, teksa Manchester United në vend të tetë me 28 pikë.

Lajme të tjera

Kosovë

Aventurë e re për Arijanet Muric, portierin titullar të përfaqësueses së Kosovës. 25-vjeçari dardan do të jetë pjesë e Ipswichit në katër sezonet e...

Ligue 1

Joao Nevesit do të jetë goditja e madhe e PSG-së në mesfushë. Talenti portugez kërkohet me ngulm nga trajneri Luis Enrique. 19-vjeçari është pjesë...

La Liga

Pedri, ishte mungesa e madhe e Spanjës në ndeshjet më të rëndësishme të Euro 2024, me mesfushorin që u dëmtua pas një përplasje të...

Angli

Manchester United vazhdon të jetë aktiv në merkato dhe pas zyrtarizmit të sulmuesit Joshua Zirkzee, tashmë fokusi kryesor është kthyer në repartin e mbrojtjes....