Premier League

VIDEO/ West Ham gjen fitoren e parë, perla e Saint-Maximin ruan pathyeshmërinë e Newcastle

West Ham gjen golin dhe fitoren e parë në Premier League, ndërkohë që Newcastle vazhdon të jetë i pathyeshëm në kampionatin anglez pas javës së katërt.

“Çekiçët” siguruan pikët e para pas suksesit 0-1 në Birmingem kundër Aston Villa. Golin e fitores për West Ham e realizoi Pablo Fornals në minutën e 71’.

Spanjolli pati edhe fat, pasi gjuajtja e tij u devijua përpara se të përfundonte në rrjetë. Barazim 1-1 mes Wolves dhe Newcastle. Të parët kaluan vendasit në avantazh.

Portugezi Ruben Neves ndezi festën e “Ujqve” në minutën e 38’ me një gjuajtje potente nga jashtë zone, por “Qymyrxhinjtë” evituan humbjen falë një eurogoli të Allan Saint-Maximin në minutën e fundit.

Kampionati anglez kryesohet nga Arsenali. Ekipi i Mikel Artetës ka nisur sezonin e ri në mënyrë fantastike dhe numëron 12 pikë të plota pas javës së katërt.

TESTONI NJOHURITË TUAJA RRETH PREMIER LEAGUE

QUIZ/ Premier League 2021-2022 – Sa mirë e kujtoni sezonin që sapo u mbyll?

Të Fundit

EVENTET NË SUPERSPORT

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency