Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

VIDEO/ Xhixha gjen golin e parë azer, shpërdoron edhe një rast flagrant

Xhixha gjen golin e parë azer
Xhixha gjen golin e parë azer

Xhixha gjen golin e parë azer. Sulmuesi i trasnferuar te Qarabag në muajin janar, ka shënuar golin e 6 në fitoren tenistike 0-6 të skuadrës së tij, në transfertën ndaj Sumqayit.

Redon Xhixha e nisi takimin nga stoli dhe zbriti në fushë në një kohë kur llogaritë e ndeshjes ishin vendosur tashmë, megjithatë me idetë e qarta për të gjetur golin e tij të parë me klubin azer.

Kështu në minutën e 85-të, pas një kundërsulmi të shpejtë, sulmuesit i erdhi topi shumë pranë vijës fatale, por gjuajti keq me kokë dhe e dërgoi mbi traversë.

Megjithatë një minutë më vonë, Xhixha iu vodh mbulimit të mbrojtjes në shtyllën e parë dhe shtyu në rrjetë një passim të ardhur nga e majta.

Synimi i sulmuesit është që të shndërrohet në titular te Qarabag dhe goli i parë mnd ta motivojë edhe më shumë të bëjë mirë.

Lexo edhe:

  1. Rregulli i ri i zëvendësimeve, nëse lojtari nuk largohet për 10 sekonda…
  2. “Çmenden” arabët, ofertë stratosferike për Lionel Messin
  3. Një Botëror “extra large”, FIFA miraton formatin e ri të enjten
  4. Bayern Mynih dhe Chelsea heqin dorë nga sulmuesi francez, Inter “fërkon duart”

Lajme të tjera

Euro 2024

Skuadra kombëtare zhvilloi sot stërvitjen e parë në “Shtëpinë e Futbollit” dhe të parën nën drejtimin e brazilianit Sylvinho. Kuqezinjtë kanë filluar përgatitjet për...

Kombëtare

Kombëtarja Shqiptare vijon punën për t’u përgatitur për ndeshjen e parë eliminatore të Europianit Gjermani 2024, e planifikuar për t’u luajtur mbrëmjen e të...

Gossip

Ish-sulmuesi i Interit bën “supergol”. Andrea Pinamonti, i cili aktualisht është pjesë e Sassuolos, po shijon një romancë me modelen bjelloruse Dasha Lapushka. Futbollisti...

Merkato

Galatasaray piketon sulmuesin shqiptar. Me 10 gola dhe 4 asiste deri në këtë pikë të sezonit në Superligën Turke, Valon Et’hemi ka tërhequr vëmendjen...