Connect with us

Hi, what are you looking for?

Champions League

VIDEO/ Xhixha në super formë, gjen golin e radhës në Champions

Redon Xhixha gjen golin e radhës me Qarabagun. Kampionët e Azerbajxhanit po fitojnë 4-0 takimin e kthimit të raundit të parë në Champions League kundër Lincoln Red Imps.

Teksa triumfuan 1-2 edhe në sfidën e parë, me sulmuesin kurbinas autorin e golit të parë. 25-vjeçari ndodhet në formë të mirë sportive dhe sot ka ndëshkuar sërish skuadrën nga Gjibraltari.

Lexo edhe: 

Ishte minuta e 49’ kur Xhixha dërgoi topin në rrjetën kundërshtare, duke dërguar rezultatin përkohësisht në 3-0.

Arbitri anësor e anuloi në fillim për pozicion të parregullt, por pas ndërhyrjes së VAR-it, goli u cilësua i rregullt dhe ish-sulmuesi i Tiranës dhe Laçit nisi festën me shokët e skuadrës.

Lajme të tjera

Merkato

Antonio Conte e kishte një nga dëshirat e merkatos dhe presidenca e Napolit ia ka plotësuar. Alessandro Buongiorno është futbollisti më i ri i...

Premier League

Një tjetër futbollist shqiptar në Premier League. Futbollisti kuqezi, Matteo Dashi, do të jetë pjesë e skuadrës së parë të Crystal Palace duke nisur...

Merkato

Mehdi Taremi është zyrtarisht sulmuesi i ri i Interit. Kampionët e Italisë kanë prezantuar 31-vjeçarin iranian, i cili vjen si lojtar i lirë nga...

Merkato

Milani ka zgjedhur t’i besojë trajnerit Paulo Fonseca stolin për sezonin e ardhshëm, por merkatoja nuk ka nisur të nxehet ende, teksa kjo ka...